Mezinárodní konference, která hledá plán udržitelného rozvoje Brna. Zabývá se vším, co ovlivňuje kvalitu života ve městě – od dopravy přes životní prostředí, architekturu, ekonomiku až po kulturu a dostupnost služeb. Do Brna přiváží zkušenosti ze zahraničí a kombinuje je s postoji občanů.

2

témata

4

diskuzní panely

18

expertů

473

míst pro veřejnost

Plan A2 posters_wtht text-1 2

Plán pro dopravu

úterý 26. září 2017

Brno autem, nebo Brno na kole?

Anebo vším možným? Téma dopravy v posledních letech hýbe Brnem. Na kvalitu veřejné infrastruktury si ztěžují prakticky všichni – řidiči, cyklisté i pěší. Přitom nejde o českou specialitu. Problémy s dopravou dříve měly i stovky měst z bohaté západní Evropy. Příkladem mohou být dánské metropole Kodaň a Aarhus nebo Česku bližší Vídeň a Lipsko.

Program
Registrujte si místo

Vstup na celý program konference je zdarma. Zájemci si mohou rezervovat přednostní vstup do sálu. Na Plán pro dopravu je k dispozici celkem 100 míst k rezervaci.

Registrace na 1. den konference
Plan A2 posters_wtht text-2 2

Plán pro ulici

středa 27. září 2017

Brno zelené, nebo Brno betonové?

Brno má skvělé centrum. Nabídka služeb, tepající gastronomická a kulturní scéna i skvělý veřejný prostor láká do historického jádra každý den desítky tisíc lidí. Ve zbylých městských částech už to ale tak veselý příběh není. Často jim chybí kvalitní veřejný prostor, kulturní instituce i místa pro společenské aktivity. Chceme najít strategii, jak to změnit.

Program
Registrujte si místo

Vstup na celý program konference je zdarma. Zájemci si mohou rezervovat přednostní vstup do sálu. Na Plán pro ulici je k dispozici celkem 100 míst k rezervaci.

Registrace na 2. den konference

Doprovodný program

Na září 2017 chystá Galerie Architektury Brno i několik doprovodných akcí na téma městského rozvoje a kvality veřejného prostoru, které proběhnou jak ve výstavních prostorech, tak ve venkovním veřejném prostoru.

Města s dobrou adresou
září 2017
Univerzitní kino Scala a Moravské náměstí

Dvě putovní výstavy pod souhrnným názvem Města s dobrou adresou, připravené iniciativou Město s dobrou adresou (www.dobramesta.cz) ve spolupráci s Velvyslanectvím Dánska v ČR. Výstavu tvoří dvě části: venkovní s názvem Kodaňská řešení, jejímž autorem je město Kodaň, a vnitřní Dobrá města, připravená sdružením Bicycle Innovation Lab. Výstavy by měly nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskuzi o kvalitě života v našich městech, především v souvislosti s mobilitou.

Veřejný prostor CZ_Krajina města
27. 9.–27. 10. 2017
Galerie Architektury Brno

Téma městského veřejného prostoru, jeho ohrožení a možné obnovy patří dnes k aktuálním tématům urbanistických diskuzí i městských politik v mnoha zemích. Nejen v zahraničí, ale také v Česku vzniká řada zajímavých pokusů, jak vrátit městský prostor mezi klíčové kategorie plánování města, jak najít dnešní době přiměřenou formu i náplň, jak architektonickými prostředky posílit jeho sociální roli a estetickou kvalitu. Výstava bude přehlídkou nejlepších realizací veřejných prostor v České republice za posledních 25 let. Zároveň chce upozornit i na základní problémy, které veřejné prostory našich sídel ohrožují, jako například privatizace a komercionalizace; zanedbanost mnoha městských prostorů, přetrvávající upřednostňování potřeb individuálního automobilismu aj.

Partneři

Generální partner

Partneři

Partnerský hotel

Partnerské studio

S finanční podporou

Se záštitou

Jihomoravský kraj
Dánské velvyslanectví v ČR
Velvyslanectví Brazilské federativní republiky

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Podpořte Plán pro Brno a buďte vidět na největší mezinárodní konferenci o rozvoji Brna.

Kontakt

Plán pro Brno

26. a 27. září 2017
Univerzitní kino Scala, Moravské nám. 3, Brno
plan@planprobrno.cz

planprobrno.cz
Galerie Architektury

Starobrněnská 18, 602 00 Brno
+420 542 211 701
info@galeriearchitektury.cz

galeriearchitektury.cz
KAM

Zelný trh 13, Brno
+420 542 215 151
info@kambrno.cz

kambrno.cz